Auta jsou naše letadla

A proč vlastně PROSCHCAR ?

Všechno vzniklo na základě kamarádství a zálibě lidí, která se spojila v jedno. Jakub Procházka (kamarád), Zdeněk Schwarz (otec), Jan Schwarz (syn) a americká auta, to je název naší firmy  PROSCH car.  

Jak to všechno začalo ?

Zdeněk Schwarz v devadesátých letech působil ve Spojených státech, kde navázal zajímavé kontakty a získal všeobecný přehled a na tomto základě vznikla obliba amerických vozidel, která přetrvává do současnosti.

Po zralé úvaze, vzájemné dohodě a na základě letitých zkušeností s americkými vozy, jsme se rozhodli založit firmu v této oblasti. Dovozem z USA, nebo Kanady je dnes téměř jediná možnost, jak si koupit spolehlivé vozidlo s ještě pořádným motorem (které nemusí mít vždy tak velkou spotřebu, jak se většina lidí domnívá). 

Z uvedené historie je patrné, že nám zůstaly kontakty do USA a Kanady, tak jsme této situace využili a v současné době umíme dovézt jakýkoli dopravní prostředek. Motocyklem počínaje, přes nové, ojeté, lehce havarované automobily (které opravíme), po autobusy či bagry. Vše záleží na požadavcích zákazníka.

Samozřejmě i my umíme reagovat na tlak Evropské unie na snižování emisních norem, proto je možnost dovézt i vůz s hybridním, plug-in hybridním i elektro motorem. Navíc, po předchozí domluvě jsme schopni zařídit i odbornou přestavbu vozu na LPG.